Co se kde děje?

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut.

Zábavně naučný doprovodný program k velikonočním svátkům na hradě Helfštýně, během víkendu navíc doplněný o prodejní přehlídku tradičních řemesel. Na Velký pátek i na Velikonoční pondělí je hrad Helfštýn výjimečně otevřen. Akce probíhá za každého počasí.

Těšíme se na Vás na speciální prohlídce od 13.00 do 15.00 a v čarodějnické dílně od 13.00 do 16.00 hodin. Prohlídky s čarodějnickou tématikou doporučujeme pro rodiny s dětmi od 3 - 7 let.

Prohlídky velikonočně vyzdobeným hradem. Čekají na Vás velikonoční dekorace a květinové vazby na prohlídkových trasách. Na I. nádvoří pro Vás máme připravenou tradiční výtvarnou dílnu.

Hrad Šternberk bude otevřen po celou dobu velikonočních prázdnin. Od čtvrtka 6. 4. do pondělí 10. 4. 2023 vždy od 10 do 16 hodin. Provázet budeme na obou návštěvnických okruzích. Výklad průvodců bude rozšířen a seznámí návštěvníky nejen s historií hradu Šternberk, ale rovněž s historií Velikonoc.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2023 - PRVNÍ AKCE ROKU. Na počest zahájení nové sezóny 2023 se můžete těšit na každoroční akci nazvanou První salva. Pro návštěvníky budou připraveny netradiční prohlídky hradu Sovinec s kostýmovanými průvodci, okořeněné šermířskými a mušketýrskými vystoupeními a mnohem víc.

Zámek Náměšť na Hané zve všechny na zahájení sezóny 2023 dne 1. - 2. dubna 2023 od 9:00 do 16:00 hodin. Poslední prohlídka v 15:00. Těšit se můžete na vyzdobený zámek.

Víte, v čem jezdily vaše prababičky? To se můžete dozvědět na výstavě, kterou pořádá obchodní centrum Olomouc CITY. Dětský kočárek je v dnešní době běžná součást výbavy pro malé dítě. Jeho samotná historie není příliš dlouhá, přibližně necelá dvě století.