Září na Sovinci

06.09.2022

V září 2022 vás opět čekají skvělé věci na našem hradu Sovinci. Přijďte se k nám podívat, těšíme se na vás.

Sovinecké šelmování - 10.9. - 11.9. 2022

Během této akce se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z oblasti ochrany přírody, o šelmách, které se znovu vrací do české přírody, o činnosti záchranné stanice pro poraněná nebo jinak ohrožená zvířata nebo o sokolnictví. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

Kromě víkendového programu budou probíhat také klasické prohlídky s průvodci v dobových kostýmech každých 30 minut. Můžete si projít v rámci vstupného na víkendovou akci také prohlídku s průvodcem, základní nebo vnější okruh nebo prohlídku určenou i pro menší děti (pro "práčata).

Kašpárek na skalním hradě - 17.9. - 18.9. 2022

Loutkářská a pohádková pouť. Loučení s prázdninami aneb víkend plný pohádek. Šermířská a divadelní vystoupení, historický šerm, loutkové divadlo a pásmo nejen šermířských pohádek. Nebudou chybět pohádky pro nejmenší. Pořádá historická posádka Dědictví.

Hradní hodování - 24.9. - 25.9. 2022

Hrad Sovinec je odedávna spojen nejen se šermíři, divadly a tanečnicemi, ale i s výborným jídlem. Během této víkendové akce užijete všeho. Bohatý kulturní program této akce bude obohacen ochutnávkami různých specialit. Víkend určený nejen pro milovníky dobrého jídla a pití. Těšit se na Vás budou i šermíři, tanečnice nebo sokolník.

Jak se lidem žilo - 28.9. 2022

Ves státní svátek pro Vás budou připraveny komentované prohlídky hradu s kostýmovanými průvodci a poutavé přednášky na téma středověkého stravování, odívání a život v průběhu staletí. Cyklus přednášek na různá témata. Dozvíte se více o Řádu německých rytířů a jeho působení nejen na Sovinci, historii odívání, čeká Vás také ukázka chladných a palných zbraní, malá ochutnávka dobové kuchyně a další.

Více informací ZDE