V květnu na Sovinci

07.05.2024

V měsíci květnu 2024 vás na Sovinci čekají šermíři, pohádky, divadelní festival i jarmark....

4.5. - 5.5., 8.5. 2024 - Kmotra smrt

Třídenní akce se koná o víkendu a ve středu na státní svátek. Vojenská historie středověku aneb bojové umění středověku na hradě Sovinec. Vývoj palných zbraní od gotiky k Napoleonským válkám. Nefalšované souboje a šermířské techniky různými zbraněmi. Třídenní akce s kvalitním obsáhlým programem, pohádky, sokolníci, ukázky bojového umění středověku, pásmo soubojů a mnohem víc. Pořádá historická posádka Špinavci.

11.5. - 12.5. 2024 - Bubofest

Bubofest je každoroční multižánrový hudební a divadelní divadelní festival. Na své si zde přijde každý, a to díky různorodosti divadelních forem a hudebních stylů. Kromě festivalu budou probíhat také prohlídky s kostýmovanými průvodci, uvidíte kejklíře, vystoupení mimů atd.

18.5. - 19.5. 2024 - Kolotoč prima pohádek

Den dětí na zakletém hradě. Putování hradem z pohádky do pohádky. Víkendová akce věnovaná nejen dětem a jejich blížícímu se dni dětí. Celý víkend bude plný pohádek, loutkového divadla, divadelních a komediálních představení nejen pro vaše děti. Uvidíte mnoho šermířských a mušketýrských vystoupení, nebude chybět ani kejklíř a sokolníci. Pořádá historická posádka Dědictví.

25.5. - 26.5. 2024 - Řemeslný jarmark + noční prohlídky

Vydejte se po stopách starých řemesel. Poodhalte roušku tajemství práce středověkého soustruhu na dřevo, košíkářství, svíčkařství, dobové kuchyně a dalších. Po oba dny bude také doprovodný program na pátém nádvoří s mušketýrskými a šermířskými vystoupeními. Nebude chybět Sovinecký rébus, ve kterém si můžete Vy a případně Vaše děti ověřit, co jste se o hradu s jeho historii dozvěděli. V sobotu večer od 19:30 budou připraveny noční prohlídky hradu, na které je nutná rezervace (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz).

Více o akcích ZDE nebo ZDE