Sovinec v červenci

01.07.2024

5.7. - 7.7. 2024 - Sovinecký šperk (TOP AKCE)

Tradiční třídenní šperkařský a řemeslný jarmark na hradě Sovinec, na kterém můžete obdivovat ukázky různých technik výroby šperků a pak si šperky i zakoupit. Proběhnou ukázky různých technik šperkařské výroby z kamenů, cínu mědi, stříbra, kůže, dřeva i smaltu. Prodej šperků a kreativního materiálu "hradní blešák". Akce bude doplněna o program na pátém nádvoří, kde vystoupí šermíři, tanečnice, sokolník a další. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

13.7. - 14.7. 2024 - Na příkaz císaře

Velkolepý rytířský turnaj na hradě Sovinec. Akce roku! Bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Nelítostné souboje těžkooděnců v plných zbrojích na sekery, palcáty a meče. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Jedinečné souboje, šermířská utkání, šermířské pohádky a grotesky, scénický šerm, gotická bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Pro nejmladší loutkové pohádky hrané velkými marionetami. Ukázky historických řemesel kováři, hrnčíři, řezbáři a mnohem více. Pořádá historická posádka Špinavci. Prodloužení program v Sobotu 13.7. až do 20:30 hodin!

20.7. - 21.7. 2024 - Hradní bestie

Bohatý program plný divadelních a šermířských scének po celý víkend. Přemůže bestie hrad Sovinec nebo se posádka Sovince ubrání? Víkendová akce na hradě Sovinec plná šermířských povídek a šarvátek, povídání o dravých ptácích a historických tanců. To vše doplněné o bestie různých podob prohánějící se areálem hradu. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

27.7. - 28.7. 2024 - Za čest krále

Hrad Sovinec v temné době třicetileté války. XXVI. ročník nejoblíbenější návštěvnická akce. Obléhání hradu se středověkou bitvou. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, kejklířská a šermířská vystoupení, ukázky řemesel v dobývaném hradě . Obléhání a obstřelování hradu Sovinec. Vrcholné kejklířské a žonglérské dovednosti. Středověké souboje a šarvátky. Představí souboje a šermířské zápletky v nejvěrohodnější podobě. Loutkové pohádky pro celou rodinu, sokolníci a další. Pořádá historická posádka Špinavci.

Další info ZDE