Selské trhy Olomouc

20.05.2020

Selské trhy na Výstavišti Flora navážou na tradici olomouckých farmářských trhů. Rádi chodíte na farmářské trhy, kde nakoupíte čerstvé ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, uzeniny a maso, džemy a marmelády nebo kuchyňské bylinky a koření?

Každý týden si budete moci nově ve Smetanových sadech za pavilonem A mezi 13 - 17 hod. koupit čerstvé a kvalitní potraviny lokálních pěstitelů a regionálních výrobců. Selské trhy se budou konat pravidelně vždy poslední den pracovního týdne. Poprvé se uvidíme 30. 4. 2020, následně pak 7. 5. 2020, tak si to nenechte ujít! Sortiment i prodejci se budou průběžně měnit, takže nabídka bude skutečně pestrá. Dnes již víme, že hned na ten první Selský trh, přijede např. Havlíčkovo řeznictví, Květiny Marta, Farma pod kaštany, Čokoládovna Troubelice a mnoho dalších.

Výstaviště Flora Olomouc navazuje na tradici farmářských trhů pořádaných donedávna v centru města. Selské trhy jsou nový projekt, do kterého jdeme s velkou chutí a zápalem. Chceme podporovat lokální drobné a střední chovatele, pěstitele a výrobce. Trhy se přesunou z náměstí do parku, takže nákup budete moci spojit s příjemnou procházkou zelení. Pokud to situace dovolí, chceme, aby páteční odpoledne bylo pěknou tečkou za pracovním týdnem. Je možné využít tramvajovou zastávku před pavilonem A i přilehlé parkoviště (parkování zdarma), ze kterého to budete mít doslova 5 kroků na Selské trhy.

Selské trhy jsou připravovány podle přísných hygienických norem a plně respektují aktuální pravidla pro pořádání trhů. Vše jsme konzultovali s Krajskou hygienickou stranicí, Státní veterinární správou a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Zdraví je pro nás na prvním místě, proto se akce bude konat na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech, jednotlivé stánky budou rozmístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe a pro návštěvníky bude samozřejmě připravena dezinfekce.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Místo: Smetanovy sady, část parku za Pavilonem A

Termín konání: 30.4., 7.5., 15.5., 22.5., 29.5., 5.6., 12.6., 19.6., 26.6.

Čas: 13:00 - 17:00

Doprava: Parkování zdarma u Pavilonu A, tramvajová zastávka Výstaviště Flora