Komentované prohlídky Šnečí farmy v Nahošovicích s degustací

22.11.2023

Šnečí farma v Nahošovicích se zabývá chovem šneka severoafrického – Helix aspersa Maxima. Produkuje a prodává šněčí produkty, živé šneky, šnečí maso, kaviár a játra. Velkou výhodou chovu je čisté venkovské prostředí v podhůří Hostýnských vrchů v nadmořské výšce 257 m. Toto prostředí, technologie chovu a používání kvalitních krmných směsí vede k tomu, že jejich šnečí produkty jsou té nejvyšší kvality.

Šněčí maso

Šnečí maso je pochoutkou, kterou například ve francouzské kuchyni vyhledávají gurmáni z celého světa. Využití šneků má svou tradici i v naší kuchyni. Například za první republiky, kdy byl patrný francouzský vliv na kuchyni mnohých předních českých hotelů, nebyly šnečí pokrmy ničím tak výjimečným. Většinou se ale jednalo o šneky zahradní (Helix pomatia), domácí provenience – tedy sbírané v přírodě.

Ve vnitřních výbězích jsou šneci chováni v hygienicky odpovídajících podmínkách, v potřebné teplotě, vlhkosti vzduchu a bez bakteriálním prostředí. Jsou denně koupáni a krmeni. Ve venkovních výbězích jsou dokrmováni čerstvou krmnou směsí francouzských parametrů a rostlinami pro prvotní růst.


Komentovaná prohlídka šnečí farmy s degustací

V krásném prostředí naší farmy na úpatí Hostýnských vrchů během prohlídky nahlédnete do tajemství těžby delikatesy jménem kaviár a uvidíte, kde a jak se připravují veškeré naše pokrmy a speciality.

Ve venkovních a vnitřních výbězích pro šneky se dozvíte, jak se správně starat o chov šneků a odhalíte jejich tajemství, proč jsou v některých zemích tak cenění. Farmu si můžete volně projít a pozdravit třeba i naše ovce.

Prohlídku bude prolínat i ochutnávka našich specialit párována s vhodným výběrem vín.

Doba prohlídky je cca 3-4 hodiny.

Komentované prohlídky farmy probíhají pátek, sobota od 15 – 19 hod, termín je nutné sjednat individuálně na www.farma-nahosovice.cz