Hrad Šternberk v květnu

07.05.2024

V květnu na HRADĚ ŠTERNBERK se můžete těšit na historickou kafírnu i lukostřelbu pro veřejnost.

8.5. Historická kafírna na hradě Šternberk

Ve sváteční středu 8. 5. 2024 rozšíří prohlídky hradu doprovodný program nazvaný "Historická kafírna, jež bude situován do jedinečných prostor Liechtensteinské kuchyně a zakončí každou z prohlídek hradu. Na hrad Šternberk zavítá principál studia Bez Kliky, výřečník a milovník dobré kávy Roman Prokeš. Sebou přiveze mimo kávy i historickou pražičku z dob rakouské monarchie, ve které si návštěvníci hradu budou moci sami vyzkoušet práci mistra pražiče. Dále bude připraveno povídání o historii kávy a ochutnávky kávy vařené v džezvě či kávy filtrované.

26.5. Lukostřelba pro veřejnost na hradě Šternberk

Umění lukostřelby je od nepaměti součástí života lidského rodu. V dobách dávno minulých byla lukostřelba důležitou součástí lovu či obrany před nepřítelem. Postupně se vyvinula ve sportovní odvětví a stala se rovněž nedílnou součástí zábavy panstva na hradech a zámcích.
Chtěli byste si vyzkoušet tento, dnes již tradiční olympijský sport, v historických kulisách hradu Šternberk? Jedinečnou příležitost budete mít v neděli 26. 5. 2024. Pro všechny návštěvníky hradu připravujeme doprovodný program v podobě lukostřelby pro veřejnost. Ve spolupráci s oddílem Lukostřelba Olomouc připravíme možnost vyzkoušet si střelbu ze sportovních luků pod vedením zkušených instruktorů.