13. - 15. 3. For Model 2020

16.02.2020

Letadla, lodě, vrtulníky, ponorky, vláčky, závodní auta - to vše na jednom místě. Takový bude 18. ročník výstavy For Model na Výstavišti Flora Olomouc.

Výstava For Model opět zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Každý si během třídenní prodejní akce najde to svoje. Zastoupena bude široká škála modelů, hraček i sběratelských předmětů z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. K vidění budou loutkové postavy vyrobené pomocí 3D tisku Printed Marionettes, které jsou letošní novinkou výstavy.

Modelářská část výstavy zahrnuje expozice historických bitevních lodí, letadel, ponorek, automobilů, železniční i bojové techniky. Přímo v akci se návštěvníkům předvedou dálkově ovládané RC nákladní automobily, ale také funkční letadla či vrtulníky a dále lodní modely včetně ponorek v instalovaném bazénku. Součástí expozice budou opět i pohyblivé vláčky.

Letošní expozice představí ukázku krásných loutek pana Miroslava Nopa, který má ve své sbírce i několik vzácných postav a unikátních loutkových divadel. Na modelářské výstavě nebude chybět ani tradiční stavebnice Merkur, kde mohou děti využít svou zručnost i technické myšlení. Společnost Mindok zase předvede moderní deskové, společenské a logické hry. Pro děti, které nevěří, že jejich babičky a dědečci chodili do školy jse připravena výstava SLABIKÁŘŮ od těch nejstarších po dnešek.
Stejně jako v předchozích letech budou hraví návštěvníci moci vedle zraku zapojit i další smysly. Mnohé modely mohou zájemci sami pilotovat, ať už se to týká věrných leteckých trenažerů či pekelně rychlých RC autíček.
Ani to však není zdaleka všechno! Sběratelé představí v pavilonu A své vzácné a bohaté kolekce turistických známek, pohlednic, časopisů či knih, dále vojenskou výzbroj a výstroj nebo sbírky modelů hradů, zámků

K vidění budou i funkční historické vozy, legendární - Škoda 130 RS, která závodila na Ralley Monte Carlo v roce 1977. Nebude chybět ani ukázka těžké vojenské techniky před pavilonem A, tančík Praga AH -IV a Austin2 z roku 1915.

Více o akci ZDE