10. - 11. 8. Víkend v historických kostýmech na HRADĚ ŠTERNBERK

31.07.2019

Státní hrad Šternberk zve všechny návštěvníky na Víkend v historických kostýmech 2019. Jedna z nejnavštěvovanějších akcí roku se uskuteční v sobotu 10. srpna 2019 od 14 do 18 hodin a v neděli 11. srpna 2019 od 10 do 18 hodin.

Hradem budou provázet průvodci oblečeni v historických kostýmech. Návštěvníci si mohou vybrat ze tří nabízených návštěvnických okruhů - Liechtensteinské sbírky, Jak se žilo na Šlechtickém sídle nebo Celým hradem. Výklad průvodců bude zaměřen nejen na informace z historie hradu, ale i historii módy a oblékání. Vstupné na prohlídky odpovídá běžnému vstupnému.

Specialitou víkendu je půjčovna historických kostýmů, kterou naleznete v hodovním sále hradu. Dospělí návštěvníci i děti mohou vybírat z více jak 50 dobových kostýmů a následně se nechat zvěčnit profesionálním fotografem. Připraven bude fotokoutek vybavený moderní technologií dotykového fotozrcadla s možností přímého tisku fotografií, využít lze samozřejmě i vlastní fotoaparát. Půjčovné kostýmů činí 100 Kč za dospělou osobu, za zapůjčení dětského kostýmu zaplatíte 50 Kč. Fotografie se hradí samostatně. Více o akci ZDE