28. a 29. 10. Přijďte se bát do Pevnosti duchů! Provedou vás strašidla a upíři!

13.10.2022

Muzeum vědy se 28. a 29. října promění v zázračnou Pevnost duchů. Od 9 do 22 hodin na vás čeká strašidelný doprovodný program a duchaplné aktivity pro celou rodinu ve všech expozicích Pevnosti poznání. Provedou vás jako vždy duchové a strašidla! Kdo přijde v kostýmu, má slevu na vstupném a zaplatí pouze 100 korun do všech expozic.

Alchymistova úniková hra

Uvězněni v čase. Na místě, kde se přítomnost střetává s historií. Zvládnete jít po stopách bájného alchymisty, cestou časem až do moderní chemické laboratoře? Odhalte historická propojení mezi vědou a nadpřirozenem! Pomocí kouzelných chemických experimentů vyřešte záhadu a unikněte z Alchymistovy dílny. (30 minut/hra pro 20 účastníků - rezervace času na místě v pokladně PP)

Stezka odvahy

Stezka odvahy a její nástrahy, výzvy a překvapení! Postavíte se strachu čelem a překonáte všechny části cesty nebo utečete? Stezka začne po setmění v cca 17 hodin.

Jak pokořit gravitaci? Levitací!

V expozici Světlo a tma se těšte na fyzikální pokusy, nad kterými bude rozum stát. Nebo spíš létat úžasem?

Temná turistika

Kvíz na téma temná turistika (cestování do zeměpisných míst spojených se smrtí a utrpením).

Od alchymie k chemii

Vydejte se s námi na podivuhodnou cestu časem. Říjnové vědecké dílny jsme zaměřili na historii chemie-konkrétně na přerod alchymie (vědy kouzelníků a šarlatánů) v chemii, jako vědu samotnou. Těšte se na ukázku střelného prachu nebo přípravu zlata či stříbra z obyčejných levných kovů. Představíme si historické využití chemických "vychytávek" v domácnosti, ale i postupy, které se využívají dodnes. Z kreativní dílny si potom odnesete klíčenku s vlastnoručně vyrobeným "zlatem".

Upíři v utajení!

Soutěž na krvelačné téma pro malé i velké odvážné návštěvníky. Víte, jak zaručeně rozeznáme upíra od člověka? Vydejte se po záhadných indiciích a odhalte upíří tajemství! Jako odměnu si domů odnesete malý dárek.

Další info ZDE