15.5. Osvícenské pochoutky a historická kafírna na hradě Šternberk

05.05.2022

Slavnostní okamžiky byly nedílnou součástí života na hradech a zámcích. Ať už se jednalo o události světského či náboženského charakteru, vždy udávaly rytmus celého roku. Zábavy a slavnosti představovaly nejen společenské vyžití, ale byly také způsobem, jak šlechta světu prezentovala svou moc, urozenost i rodové ambice. A ke slavnostem neodmyslitelně patřilo i dobré jídlo.

V průběhu celého roku 2022 připravuje hrad Šternberk sérii doprovodných akcí shrnutých pod název Osvícenské pochoutky. Na první z nich se mohou návštěvníci těšit v neděli 15. 5. 2022.

Na závěr prohlídek bude pro návštěvníky připraven doprovodný program v naší Liechtensteinské kuchyni. Součástí budou ochutnávky pokrmů z doby osvícenské. Těšit se můžete na hradní koláče, sladké rohlíčky a další pokrmy bývalých hradních pánů. Ochutnávky jídla doplní program "Historická kafírna", neboť káva a koláče k sobě prostě patří.

Na hrad Šternberk zavítá principál studia Bez Kliky, výřečník a milovník dobré kávy Roman Prokeš. Sebou přiveze mimo kávy i historickou pražičku z dob rakouské monarchie, ve které si návštěvníci hradu budou moci sami vyzkoušet práci mistra pražiče. Dále bude připraveno povídání o historii kávy a ochutnávky kávy vařené v džezvě či kávy filtrované. Těšíme se na vaši návštěvu. Více o akci ZDE